У неділю, 22 грудня, мешканців Дніпра та області чекає хмарна і дощова погода, передає редакція сайту 056. Незважаючи на невисоку температуру, день обіцяє бути вологим і злегка прохолодним. Ранок: парасолі стануть у пригоді З самого ранку, з 5:00 до 8:00, температура в місті сягатиме +5°С. У цей час можливий дощ, тому без парасолі краще не виходити з дому. Хмари остаточно закриють сонце, яке зійде о 7:29. День: перерва в опадах, але не в хмарах З 11:00 до 14:00 термометри показуватимуть близько +4°С. У цей період дощ має припинитися, однак сонце…
Читати даліДень: 21.12.2024
Алея пошани у Дніпрі без захисту: чи виконає свої обіцянки Філатов
У Дніпрі активісти звернулися до міського голови Бориса Філатова з вимогою забезпечити охорону Алеї Пошани на проспекті Яворницького. Меморіал, створений на честь загиблих захисників України, неодноразово ставав жертвою вандалізму, передає редакція сайту 056. Як повідомила представниця руху «ГрошіНаЗСУ» Карина Біляєва, акти наруги над банерами, прапорами та іншими елементами меморіалу трапляються регулярно. Останній випадок був зафіксований 24 листопада, коли невідомі зірвали один із банерів. На Алеї Пошани встановлено 476 прапорців, кожен із яких символізує полеглого воїна. Їх власноруч встановлюють і доглядають рідні загиблих. Активісти наголошують, що у місті з 2016 року…
Читати даліПівтора десятки ворожих атак: ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір
Завершується тисяча тридцять друга доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір. Про це повідомляє редакція сайту 056. Очільник Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що майже півтора десятки разів протягом дня агресор атакував Нікопольщину. Для терору місцевих використовував безпілотники і важку артилерію. Поцілив по Нікополю, Марганецькій, Червоногригорівській громадах. Постраждали дві людини. 60-річну жінку госпіталізували в стані середньої тяжкості. Чоловік 65 років лікуватиметься амбулаторно. Пошкоджені 19 приватних будинків та один дачний, 5 господарських споруд, 2 гаража і стільки ж авто. Зачепило 40 сонячних панелей,…
Читати даліДві доби у пошуках: поліцейський у Нікопольському районі врятував зниклу бабусю
Поліцейський офіцер громади Роман Мартинюк у Нікопольському районі відшукав 75-річну жінку, яка зникла майже дві доби тому, передає редакція сайту 056. Звернення до поліції надійшло 19 грудня. З’ясувалося, що пані Ганна, яка перебувала під наглядом соцпрацівників, останній раз була помічена ще за два дні до подання заяви. Жінка не має близьких родичів поруч: її донька померла, а онучка проживає за кордоном. За словами соціальних працівників, старенька вже неодноразово залишала домівку і блукала околицями сіл або біля ферм. Поліцейський разом із представницею соціальної служби вирушили на пошуки, об’їхавши на службовому автомобілі…
Читати даліЗалишаємося на зимовому часі: як тепер житиме Україна та чому не всі задоволені рішенням влади
Щороку ми звикли переводити стрілки годинника то вперед, то назад. Восени додаємо годину до сну, а навесні — забираємо. Це стало такою собі традицією: останній вікенд жовтня — назад, останній вікенд березня — вперед. Але тепер все змінюється. У Верховній Раді вирішили: більше ніякого “танцю годинників”. Україна залишиться назавжди на зимовому часі.
Що змінилосяДепутати ухвалили законопроєкт, за яким стрілки більше не переводитимуть. Тобто, те останнє переведення годинників, яке ми зробили восени, було фінальним. І це не просто так. Як пояснюють у Раді, головна причина — турбота про здоров’я українців. Кажуть, що організм важко адаптується до цих змін, і це може бути справжнім стресом.
Не всі задоволеніАле, як завжди, є і ті, хто не в захваті. Багато українців вважають, що якщо вже залишати один час, то краще літній. Мовляв, вечори довші, сонця більше — це ж зручніше! Дійшло навіть до того, що активісти створили петицію до Президента, вимагаючи повернути літній час. Чи матиме ця ініціатива успіх — поки що невідомо.
А що кажуть вченіНауковці, як завжди, мають свою думку. Багато хто з них погоджується: літній час дійсно комфортніший. Наприклад, Анатолій Казанцев, старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії КНУ ім. Тараса Шевченка, пояснює, що Україна розташована в трьох часових поясах. Через це літній час був би для нас більш природним.
Ми так жили 50 років, і ніхто не скаржився, — зазначає він.
Ще він додає, що це питання не стільки економіки, скільки політики. Європа теж поки вагається: залишити літній час чи перейти на зимовий. І Україна, ймовірно, буде слідувати за їхнім прикладом.
Весною ми годинники вже не переводитимемо. Як вплине це рішення на наше життя — побачимо. Можливо, з часом ми й справді звикнемо до нового порядку. А поки що залишається чекати, чи зміниться думка уряду, якщо громадськість і далі наполягатиме на літньому часі.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліППО не дрімає: ворожий дрон збито над Дніпропетровською областю
Триває тисяча тридцять друга доба повномасштабного вторгнення росії в Україну. Збройна агресія продовжує загрожувати українським містам та селам, однак захисники неба демонструють високу майстерність і пильність, передає редакція сайту 056. Очільник Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що минулої ночі в області знищено ворожий безпілотник. «Дякую за пильність!» – додав він, звертаючись до оборонців. Нагадаємо, що українські сили протиповітряної оборони постійно захищають регіон від атак, і кожна успішна операція – це ще один крок до безпеки мирних жителів. Джерело: 056.ua
Читати даліРеєстрація домашніх улюбленців: що зміниться для власників тварин з нового року
Вже з початку наступного року в Україні стартує нововведення — реєстрація домашніх тварин.
Чому це потрібноУсе це — частина євроінтеграції. Планується створити єдиний реєстр, де будуть зберігатися всі дані про тварин: від вакцинацій до інформації про хвороби та контактів їхніх власників. Звучить трохи як наукова фантастика, але вже з 2025 року ці дані обіцяють зробити доступними навіть у “Дії”.
До речі, реєстрація поки що добровільна. Уряд наголошує, що це не обов’язок, а радше можливість. І хоча деякі хвилюються, що за цим може слідувати податок на тварин, наразі такі плани відсутні.
Що кажуть власники тваринОлена, яка вже давно має собаку на ім’я Варг, ставиться до ідеї скептично. Вона впевнена, що все й так у порядку: вакцинації робляться вчасно, аналізи здаються.
Ну і навіщо мені ця реєстрація? — запитує вона.
Втім, варто зазначити, що новий реєстр стосується не тільки собак, а й котів і навіть тхорів. Так, саме тхорів. Заступник міністра аграрної політики Денис Башлик пояснив, що ці милі створіння займають третє місце серед найпоширеніших домашніх тварин в Україні.
Як це працюватимеНаразі немає точної інформації про кількість домашніх тварин у країні, адже єдина база даних відсутня. Новий реєстр має це змінити. Він буде доступний для ветеринарів — як державних, так і приватних. Це дозволить видавати паспорти державного зразка та спростить процедури догляду за тваринами.
Ще один плюс: реєстрація буде безкоштовною. Але якщо ви подорожуєте з улюбленцем, вам і так знайомі процедури чіпування та вакцинації. Раніше ці вимоги здебільшого стосувалися саме таких випадків.
Проєкт стартує у 2025 році, але вже зараз уряд сподівається на свідомість власників тварин. Звучить трохи як експеримент, але він обіцяє бути корисним для всіх — і для власників, і для ветеринарів.
Тож, якщо у вас є чотирилапий друг, можливо, варто задуматися про реєстрацію. Це не лише зручно, але й відповідально.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліТраси під наглядом TruCAM: поліція назвала нові ділянки у Дніпропетровській області
На дорогах України з'явилися нові ділянки, де патрульна поліція контролюватиме швидкість за допомогою лазерних приладів TruCAM. Зокрема, в Дніпропетровській області додано п'ять нових зон. Про це повідомляє редакція сайту 056 із посиланням на Патрульну поліцію України. Нові TruCAM працюють на таких трасах: Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине (1091–1119 км); Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь (419–444 км); Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя (90–104 км); Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка (62–87 км); Н-08 – Нікополь (16–42 км). Поліція наголошує, що TruCAM працюють у місцях із…
Читати даліРеванш Усика та Ф’юрі: де дивитися двобій та чому його суддівський склад буде унікальним
На рингу знову зустрічаються Олександр Усик і Тайсон Ф’юрі, але цього разу історія пишеться по-новому. Вперше в боксерському поєдинку серед суддів з’явиться… штучний інтелект. Таку новину повідомив Туркі Аль аш Шейх, очільник Генерального управління Саудівської Аравії з питань розваг.
Як працюватиме AI-суддяЗа словами Туркі, цей новий “член команди” буде абсолютно неупередженим. Його головна перевага — відсутність людського фактора, тобто жодних помилок чи емоційних рішень. Але важливий момент: цей суддя не впливатиме на офіційний результат бою. Поруч із ним працюватимуть звичайні рефері, які й ухвалюватимуть остаточні рішення.
Що це означає для боксуМожливо, це лише початок нової ери в спорті. Уявіть, як зміняться поєдинки, якщо технології допоможуть уникати суперечливих рішень і сумнівних результатів. Але поки це виглядає як експеримент — подивимося, як все буде на практиці.
Що відомо про реваншДругий бій між Усиком та Ф’юрі відбудеться вже сьогодні, 21 грудня. Це буде продовження епічного протистояння, яке почалося ще у травні цього року. Тоді Олександр Усик зробив неможливе — став абсолютним чемпіоном світу у надважкій вазі, зібравши всі титули: WBA, WBO, IBF, IBO та WBC.
Де дивитися двобійMEGOGO покаже в Україні поєдинок Усик – Ф'юрі 2 та весь файткард вечора за передплатами “Оптимальна”, “Спорт”, “Максимальна” і “MEGOPACK XL”.
Трансляція буде доступна в підрозділі “Єдиноборства” в розділі “Спорт”, на каналі “MEGOGO Гонг”, а також на окремому поп-ап каналі в розділі “Телебачення”, який з’явиться на сервісі в день події.
Чого чекати від боюЦе точно буде видовищно. Усик уже довів, що він справжній боєць, а Ф’юрі — це завжди виклик. Додайте до цього AI-суддю, і ви отримаєте щось унікальне. Чи змінить це правила гри? Дізнаємося вже зовсім скоро.
Отже, запасаємося терпінням і чекаємо на поєдинок. Це буде бій, який увійде в історію — не лише через боксерів, а й завдяки технологіям.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліВійська рф атакували Україну дронами: скільки БпЛА було збито і куди цілився ворог
Вночі проти 21 грудня російські військові атакували Україну 113 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками інших типів. Сили ППО знищили 57 дронів.Крім того, 56 – було локаційно втрачено. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Командування Повітряних сил ЗСУ. Війська рф запустили безпілотники із напрямків Брянська, Міллерово, Орела, Курська, Приморсько-Ахтарська та Бердянська. "Станом на 09.00 підтверджено збиття 57 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Хмельницькій, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях", – повідомило командування. У Запорізькій та Харківській областях…
Читати далі