Захищаючи Україну загинув Валерій Колодченко з Нікополя

15 вересня 2024 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання загинув військовослужбовець з Нікополя Валерій Колодченко. У Захисника залишились донька та брат. Більше новин на REPORTER.UA

Читати далі

Обстріли Нікопольщини не вщухають: безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір 18 жовтня

Сьогодні, 18 жовтня, ворожі війська з десяток разів атакували Нікопольщину. Бив артилерією та дронами-камікадзе. Цілили по райцентру, Марганецькій, Мирівській та Покровській громадах. Більше новин на REPORTER.UA

Читати далі

В більшості областей України очікують дощі та заморозки: прогноз погоди на завтра у Дніпрі

У суботу, 19 жовтня, в Україні очікується мінлива хмарність. Істотних опадів не передбачається. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр. 19 жовтня в південно-східних регіонах можливий невеликий дощ. Уночі та вранці на заході країни, а також у Житомирській та Вінницькій областях місцями спостерігатиметься туман. Вітер переважно північно-східний, у західних областях — південно-східний, швидкістю 5-10 м/с. Вночі в західних, північних, Вінницькій, Черкаській та Одеській областях очікуються заморозки в повітрі до -5 °C. У Полтавській, Кіровоградській і Миколаївській областях заморозки на поверхні ґрунту сягатимуть 0…+3 °C. На решті території…

Читати далі

Гейзер б’є в центрі Дніпра: вода тече, а земля під ногами провалюється

18 жовтня в центрі Дніпра, поблизу зупинки громадського транспорту на вулиці Володимира Великого, стався прорив труби, внаслідок чого з колектора рвонув потік води. Свідки повідомляють, що на місці інциденту частково порозмивало бруківку, а в деяких місцях земля провалюється під ногами, передає редакція сайту 056. Співробітники водоканалу прибули на місце події одразу. Станом на 15:15 територію була ще не огородженою парканом, а вода продовжувала стікати на дорогу в напрямку цирку. Хоча громадський транспорт курсував за своїм маршрутом. Після початку аварійних робіт що спричинили перебої з водопостачанням, ситуація змінилися. Водопостачання зникло на…

Читати далі

Окупанти десять разів атакували Дніпропетровщину: ситуація в регіоні станом на вечір

Завершується дев’ятсот шістдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Війська рф продовжили тероризувати мирне населення Дніпропетровщини. Регіон знову опинився під ворожим вогнем. Про це повідомляє редакція сайту 056. Керівник Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак розповів, що окупанти за день атакували Нікопольщину десять разів – і артилерією, і дронами-камікадзе. Били по Нікополю, Марганецькій, Мирівській, Покровській громадах. В результаті атаки пошкоджені приватний будинок, гараж і господарська споруда. Загиблих і постраждалих немає. Джерело: 056.ua

Читати далі

В АНД районі Дніпра виявили водія в стані наркотичного спʼяніння та жінку із забороненими речовинами

У середу вдень, 16 жовтня, патрульний екіпаж зупинив у Амур-Нижньодніпровському районі автомобіль Ford, що рухався з порушенням правил дорожнього руху. За кермом перебував чоловік в стані наркотичного спʼяніння, а також пасажирка. Більше новин на REPORTER.UA

Читати далі

Пенсії підвищать: подробиці та прогноз для мешканців Дніпра

Вже в 2025 році українців, у тому числі мешканців Дніпра, чекає два етапи підвищення пенсій: індексація, яка відбудеться в березні, та підвищення розміру виплат для деяких пенсіонерів влітку. Однак, щоб ці зміни відбулися, необхідно внести зміни до законодавства, передає редакція сайту 056. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону повідомила, що на індексацію вистачить коштів, незважаючи на зменшення бюджетного трансферту з державних фінансів. "Ми маємо гроші на індексацію і плануємо її провести", – зазначила вона. Жолнович також підкреслила, що наразі спостерігається позитивна динаміка в сплаті єдиного соціального внеску (ЄСВ).…

Читати далі

Запорізькі поліцейські вилучили у місцевого жителя метамфетамін на суму 100 000 гривень

Так, правоохоронці отримали оперативну інформацію про те, що 37-річний чоловік може бути причетний до збуту наркотиків на території міста. Поліцейські провели низку заходів, задокументували протиправну діяльність фігуранта та встановили, що він збував «товар» наркозалежним клієнтам у спосіб із рук в руки. Більше новин на REPORTER.UA

Читати далі

Як заварювати шипшину, аби зберегти її корисні властивості: секрети та поради

Шипшина — це унікальна рослина, відома своїм багатим складом вітамінів і корисних речовин. Її ягоди містять величезну кількість аскорбінової кислоти, вітамінів групи B, а також флавоноїдів і антиоксидантів, які відіграють важливу роль у зміцненні здоров'я та підтримці організму в тонусі. Шипшина здатна позитивно впливати на серцево-судинну систему, імунітет, а також сприяти омолодженню і швидкому відновленню після хвороб. Однак, щоб максимально отримати користь від цієї рослини, потрібно знати, як правильно її використовувати.
Вітаміни та корисні речовини шипшиниОднією з головних переваг шипшини є високий вміст вітаміну C. Відомо, що в ягодах цієї рослини аскорбінової кислоти приблизно в десять разів більше, ніж у лимоні. Вітамін C є потужним антиоксидантом, що захищає клітини від пошкодження вільними радикалами, знижує запалення та підвищує імунітет. Він також допомагає організму боротися з інфекціями, поліпшує стан шкіри та сприяє кращому засвоєнню заліза з їжі.
Окрім аскорбінової кислоти, ягоди шипшини містять:
Вітаміни групи B: покращують функціонування нервової системи та обмін речовин;Вітамін A: необхідний для здоров'я очей, шкіри та слизових оболонок;Флавоноїди: сприяють зміцненню стінок судин і зниженню ризику серцево-судинних захворювань;Антиоксиданти: допомагають боротися зі старінням і захищають організм від стресу.Як правильно заварювати шипшинуЩоб отримати максимальну користь від шипшини, необхідно знати, як її правильно заварювати. Існує кілька способів приготування настоїв з шипшини, які дозволяють зберегти всі корисні властивості ягід.
Приготування на водяній баніВізьміть 2 столові ложки подрібнених ягід шипшини. Залийте їх однією склянкою окропу. Поставте на водяну баню та витримайте під кришкою протягом 15-20 хвилин. Після цього залиште настій настоюватися ще на півгодини або 40 хвилин. Перед вживанням процідіть напій.
Приготування у термосіВикористовуйте співвідношення 1 частина ягід шипшини до 10 частин гарячої води. Подрібніть ягоди і помістіть їх у термос. Залийте гарячою водою та залиште настоюватися на 4-5 годин. Напій можна пити як теплим, так і охолодженим, процідивши його перед вживанням.
Ці методи дозволяють зберегти всі вітаміни та корисні речовини, що містяться у шипшині, завдяки чому напій стає справжнім джерелом здоров'я.
Як і де збирати шипшину?Ягоди шипшини рекомендується збирати в екологічно чистих районах, далеко від промислових підприємств і доріг. Це пов'язано з тим, що рослина легко поглинає токсичні речовини з повітря та ґрунту, що може негативно вплинути на її корисні властивості. Збирання шипшини зазвичай проводять у серпні–вересні, коли ягоди набувають яскраво-червоної або оранжевої окраски, що свідчить про їхню зрілість.
Протипоказання та обмеженняПопри велику користь шипшини, її вживання може бути протипоказане деяким людям або мати певні обмеження. Зокрема:
Передозування шипшиною може негативно вплинути на роботу серцево-судинної системи. Не слід пити більше двох склянок настою на день для дорослих. Для дітей ця норма становить одну склянку.Людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразка шлунка або кишечника) варто утриматися від вживання шипшини, особливо при підвищеній кислотності.Перед початком прийому шипшини варто проконсультуватися з лікарем, оскільки можливі індивідуальні реакції на компоненти рослини.
Джерело: 5692.com.ua

Читати далі