9 вересня 2024 року помер 28-річний воїн з Дніпропетровщини Денис Троян. Чоловік боровся за життя 53 дні після отримання численних поранень. В нього залишились семирічна донька Ксенія, п’ятирічний син Дамір. Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліДень: 15.09.2024
На лівому березі Камʼянського відкрився новий “Волонтерський центр”
На лівобережжі Кам’янського відкрився «Волонтерський центр», створений силами громадських організацій «Бджола» та «Фонд розвитку Кам’янського».
Це вже другий подібний волонтерський осередок. Його діяльність більше спрямована на роботу з дітьми, їх творчий розвиток та дозвілля. Для малечі тут організовані безкоштовні гуртки з образотворчого мистецтва, діятиме дошкільна підготовка, арт-терапія для психологічного розвантаження, хореографічна студія та багато іншого. Окрім того, як і в першому «Волонтерському центрі», який з лютого цього року працює на правому березі, тут надаватимуть допомогу військовим, вимушеним переселенцям та тим верствам населення, які потребують додаткової підтримки.
“Дякую представникам благодійної організації «Карітас», Товариству Червоного Хреста та Козацькій церкві Пресвятої Покрови ПЦУ, які долучилися до діяльності обох волонтерських центрів. Також дякую за спільну роботу всій волонтерській спільноті нашого міста: «Жіноча сотня “З любов'ю”», БФ «Осоння України», «Ми з Кам’янського» та іншим. Кам’янське – місто сильних та небайдужих людей!” – написав мер.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліПривітання міського голови із Днем міста
Сьогодні, 15 вересня, мер Камʼянського Андрій Білоусов привітав містян із Днем міста.
“Шановні кам’янчани! Сьогодні наше рідне місто відзначає 274-й день народження.
У той час, коли наші захисники і захисниці протистоять ворогові на полі бою, ми докладаємо всіх зусиль, аби допомогти їм в цій боротьбі, та підтримуємо тих, кого вони захищають. Вічна шана Героям, які віддали життя за кожного з нас.
Дякую усім вам, шановні кам’янчани, за витримку, єдність та згуртованість. Зі святом”!, – написав мер.
Джерело: 5692.com.ua
Читати далі«Наші – вдома»: Ще 103 воїни повернулися в Україну з російського полону
82 рядових та сержантів. 21 офіцера. Захисників Київщини, Донеччини, Маріуполя та «Азовсталі», Луганщини, Запоріжжя, Харківщини. Воїнів ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонників, поліцейських. Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліДе в Україні будуть зливи та грози, а у яких областях похолодає: прогноз погоди на 16 вересня у Дніпрі
Погода в понеділок, 16 вересня, в частині областей України буде дощовою. Подекуди також прогримлять грози. Редакція сайту 056 розкаже, де саме литиме і яку температуру прогнозують синоптики, За прогнозом Укргідрометцентру, 16 вересня в більшості західних і південних областей, а також в окупованому Криму буде хмарно з проясненнями. Пройдуть помірні, вночі в Карпатах, на Прикарпатті та Одещині місцями значні дощі. На решті території України – мінлива хмарність, без опадів. Синоптики зазначили, що вітер буде східний, 7 – 12 метрів на секунду, на Лівобережжі подекуди пориви 15 – 20 метрів на секунду.…
Читати даліДо 10 годин без світла: у Дніпрі заплановані масштабні відключення
З 16 по 19 вересня у Дніпрі заплановане масштабні відключення світла. Мова йде про абонентів, живлення яким постачає ЦЕК. Причиною відключення будуть планові роботи. Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на пост ЦЕК. Електропостачання не буде з 8:00 до 18:00. 16 вересня: вулиця Вроцлавська, 2; вулиця Інженерна, 7А, 11, 12; вулиця Казакевича, 9; вулиця Квартальна, 36; вулиця Козака Мамая: 4-20 (парні); вулиця Гавриленка, 8А; проспект Олександра Поля: 82Д, 84-92 (парні), 94Б, 96А, 98А, 100, 102Г, 104. 17 вересня: вулиця Вроцлавська, 2; вулиця Інженерна, 7Б, 11, 12; вулиця Казакевича,…
Читати даліПокрова Пресвятої Богородиці за новим календарем: історія та традиції свята
З 1 вересня 2023 року Православна Церква України та Українська Греко-Католицька Церква офіційно перейшли на новоюліанський календар. Це призвело до змін у датах багатьох церковних свят, серед яких і Покрова Пресвятої Богородиці. Якщо раніше цей важливий день святкувався 14 жовтня, то відтепер українці відзначатимуть його на 13 днів раніше – 1 жовтня, передає 5692.com.ua.
Що таке Покрова Пресвятої Богородиці?Покрова Пресвятої Богородиці – це свято, яке українці вшановують з давніх часів. Його коріння сягає часів Київської Русі, коли християнство стало основною релігією. За легендою, свято пов’язане з подіями у Константинополі, коли місто облягали війська князя Аскольда. Місцеві жителі шукали захисту у Влахернському храмі, де зберігалася риза Діви Марії. Під час молитов Богородиця з'явилася в небі й накрила їх своєю покровою, омофором, захистивши від ворогів. Після цього загарбники не могли бачити вірян, і місто було врятоване. За легендою, князь Аскольд та його воїни стали свідками дива і прийняли християнство.
Святий Андрій Блаженний, який молився за захист міста, також побачив це видіння. Ця подія набула великого значення в релігійному житті, а сам день Покрови став символом захисту та надії на заступництво Богородиці.
Перенесення дати святкування: новий підхід до церковних святЗміна дати Покрови Пресвятої Богородиці викликала деякі питання вірян. Перехід на новоюліанський календар є частиною процесу оновлення церковного життя в Україні, що має на меті синхронізувати святкування з іншими православними церквами світу. За новим календарем, Покрову святкуватимуть 1 жовтня.
Ця дата має ще більше значення, оскільки на 1 жовтня тепер припадає й інші важливі свята: День захисників і захисниць України та День українського козацтва. Ці свята історично пов’язані з Покровою, оскільки козаки особливо вшановували Богородицю як свою покровительку.
Що можна і не можна робити на Покрову?Хоча Покрова не входить до 12 найбільших церковних свят, в Україні цей день має особливе значення. Традиційно, цей період знаменує завершення осінніх польових робіт та підготовку до зими. Селяни готувалися до холодного періоду, переводячи худобу з пасовищ до хлівів, закінчуючи всі важливі господарські роботи.
На Покрову також розпочинається сезон весіль, оскільки осінь – час достатку та завершення робіт на землі. В давнину існувала віра, що весілля, проведене в цей день, гарантує молодій парі щастя й захист Богородиці. Наречену часто пов'язували з покровом, що символізував захист та турботу Богоматері.
Однак, як і в будь-яке релігійне свято, на Покрову існують певні заборони. У цей день не рекомендується займатися важкою фізичною працею, як-от рубання дров або будівництво. Також не варто лаятися, сваритися чи ображати інших людей. День слід присвятити молитвам, добрим вчинкам та родинному спілкуванню.
Традиції святкуванняУкраїнці здавна шанували Покрову як свято, що символізує захист і заступництво. Традиційно, в цей день родини йдуть до церкви, щоб помолитися Богородиці про мир, захист і добробут. В деяких регіонах України збереглися обряди освячення хліба, води та інших продуктів.
Козаки, для яких Покрова мала особливе значення, часто будували церкви на честь Богородиці. Вони вірили, що саме завдяки її заступництву здобували перемоги над ворогами. У сучасній Україні це свято також пов’язане із вшануванням воїнів, які захищають країну від агресії.
Джерело: 5692.com.ua
Читати даліДва Місяці на небі: чи загрожує новий супутник Землі природним процесам та людству
Кінець вересня принесе Землі унікальне астрономічне явище – нашій планеті на короткий час буде супроводжувати другий Місяць. Ним стане невеликий астероїд під назвою 2024 PT5. Про це повідомляє редакція сайту 056. Згідно з інформацією, опублікованою Gizmodo, цей астероїд був вперше помічений системою ATLAS 7 серпня цього року. Він рухається по такій траєкторії, що дозволить земному тяжінню тимчасово захопити його. Вчені з іспанського Університету Комплутенсе де Мадрид, Калос та Рауль де ла Фуенте Маркос, розрахували, що 2024 PT5 буде обертатися навколо Землі з 29 вересня до 25 листопада. Впродовж цього періоду…
Читати даліНа Лівобережжі Камʼянського відкрився “Волонтерський центр”
На лівобережжі Кам’янського відкрився «Волонтерський центр». Його створили силами громадських організацій «Бджола» та «Фонд розвитку Кам’янського». У Камʼянському це вже другий подібний волонтерський осередок. Його діяльність більше спрямована на роботу з дітьми, їх творчий розвиток та дозвілля. Для малечі тут організовані безкоштовні гуртки з образотворчого мистецтва, діятиме дошкільна підготовка, арт-терапія для психологічного розвантаження, хореографічна студія та багато іншого. Окрім того, як і в першому «Волонтерському центрі», який з лютого цього року працює на правому березі, тут надаватимуть допомогу військовим, вимушеним переселенцям та тим верствам населення, які потребують додаткової підтримки. “Дякую…
Читати даліУ школах України ввели зміни: коли тепер будуть осінні та зимові канікули
Новий навчальний рік 2024-2025 років в Україні має чимало змін — в кількісному складі учнів у перших класах, в оцінюванні та решті нововведень. Редакція сайту 056 розкаже чи вплинули ці оновлення на графік осінніх та зимових канікул. Запроваджені Міністерством освіти і науки України зміни не впливають на плановий осінній та зимовий відпочинок дітей. Канікули мають розпочатись у період, який був визначений наперед. Скоріше всього на дату та тривалість вплинула ситуація з відключенням електроенергії. Є школи, де осінні канікули «пересунули» на зиму, щоб діти в холодну пору року довше були на…
Читати далі