У Кам’янському продовжується процес дооблаштування та вдосконалення бомбосховищ

Сьогодні мер Кам'янського провів робочу нараду з цього питання за участю начальника Кам’янського районного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Володимира Яреми, директора департаменту ЖКГ міської ради та інших відповідальних осіб.
“За рекомендацією ДСНС виконаємо додаткові ремонтні роботи та дооблаштуємо два бомбосховища, які розташовані на території медичних закладів (лікарні №7 та №8 ). Також покращимо умови у трьох бомбосховищах, які перебувають на балансі КП «Добробут» та розташовані в центральній частині міста за адресами: проспект Тараса Шевченка, 25а, проспект Тараса Шевченка, 45а та проспект Свободи, 32а. До середини червня всі ці роботи мають бути виконані в повному обсязі”, – повідомив мер.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

“Є перші ознаки зростання цін”: коли бензин в Україні почне дорожчати

У січні 2024 року бензин в Україні подешевшав у середньому на 1 грн/л, проте ситуація незабаром має змінитися. Через здорожчання нафти в світі ціни на бензин можуть зрости на кілька гривень.
Таким прогнозом поділився Сергій Куюн, експерт паливного ринку та директор ТОВ “Консалтингова група А-95”, пише OBOZ.UA.
Як пояснив експерт, січень був досить класичним “мертвим” періодом, тому ціни на бензин знижувались. Наприкінці місяця через події в Червоному морі, коли єменські хусити атакували вантажні кораблі, вартість нафти почала зростати. Зараз ціна зупинилася на позначці $83 за барель, а в січні була $78 у середньому.
По ринковим міркам це помітний рух. Тому по закупівельним цінам бачимо, що почали підвищуватись і є перші ознаки зростання цін, – сказав експерт.
Хоча зміни у вартості не дуже великі, бензин на АЗС почне поступово дорожчати, оскільки ціна зросла і зафіксувалася.
На думку Сергія Куюна, протягом 2-3 найближчих тижнів варто очікувати підняття цін на бензин принаймні на пару гривень, якщо нафта не почне дорожчати надалі.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Кого з військовослужбовців демобілізують, якщо ухвалять новий закон: роз’яснення передбачених норм

У новій версії законопроєкту щодо військової служби, мобілізації та військового обліку, яку представив Кабмін 30 січня, є положення, що стосуються процедури демобілізації. Автори документа пропонують можливість демобілізації після 36 місяців безстрокової служби. Про деталі цієї норми розповідає OBOZ.UA.
Проєктом закону передбачено, що особа зможе подати рапорт про демобілізацію після 36 місяців безстрокової служби. При цьому звільнення можливе лише через один місяць після подання рапорту. Тобто фактично відслужити потрібно принаймні 37 місяців. Водночас зазначається, що такий процес відбуватиметься у строки, визначені Ставкою Верховного Головнокомандувача.
Також у проєкті закону йдеться, що військовослужбовці, які призвані на строкову службу, зможуть подати рапорт про демобілізацію через 210 днів після прийняття закону. У такому разі вони будуть звільнені від мобілізації протягом ще шести місяців.
Крім того, військовослужбовцям мають надати можливість звільнитися зі служби у таких випадках:
у разі обрання народним депутатом України, за умови, що військовослужбовці не виражають бажання продовжувати військову кар'єру;при призначенні (обранні) на посаду судді, судді Конституційного Суду України, члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради юстиції, його заступника, дисциплінарного інспектора Вищої ради юстиції;за власним бажанням військовослужбовця з числа іноземців і осіб без громадянства, які проходять військову службу за контрактом, проте не раніше, ніж після 6 місяців безперервної військової служби.Звільнення зі служби передбачено за таких обставин:
у разі вагітності жінки-військовослужбовці;якщо військовослужбовці, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, а також у разі потреби домашнього догляду за дитиною на строк, визначений у медичному висновку, але не більше як до досягнення нею 6-річного віку;якщо один з подружжя обидва перебувають на військовій службі і мають дитину (дітей) віком до 18 років;якщо у військовослужбовця три або більше дітей віком до 18 років (не можуть бути звільнені ті, хто має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці);якщо у військовослужбовця дитина з інвалідністю віком до 18 років або повнолітня дитина з інвалідністю І чи ІІ групи;якщо у військовослужбовця є діти з тяжкими хворобами (перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання);якщо у військовослужбовця є родич першого ступеня споріднення із інвалідністю ІІ групи, що потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;у випадку необхідності опіки над особою, визнаною судом недієздатною, при умові відсутності інших осіб, які б могли здійснювати цю опіку;у разі смерті або безвісті зниклих близьких родичів (чоловіка, дружини, сина, дочки, батька, матері або рідного брата чи сестри) під час участі в АТО або в умовах воєнного стану.
Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Мер Кам’янського про ситуацію в місті 3 лютого

Уранці, 3 лютого, мер Кам'янського Андрій Білоусов звернувся до мешканців міста та розповів про поточну ситуацію.
Він зазначив, що протягом цієї ночі на території міста надзвичайних подій не сталося.
Вдячні нашим захисникам і захисницям, які боронять рідну землю від ворога. Продовжуємо підтримувати Збройні Сили України, наближаючи спільну Перемогу. Бажаю всім мирного дня та спокійних вихідних! – написав Андрій Білоусов у своєму Telegram-каналі.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Найвищий та таємничий пам’ятник Шевченко у Дніпрі: які загадки та перипетії він зберігає

Тарас Шевченко є найвидатнішим письменником України і відомий на весь світ. Він здобув широке визнання на всіх континентах і заведено вважати, що йому встановлено найбільшу кількість пам’ятників по всій земній кулі. Пам’ятник Тарасу Шевченку є як у Вашингтоні, так і в джунглях у Південній Америці.
Редакція сайту 056 сьогодні розкаже про найвищий пам’ятник Шевченко в Україні та світі.
Найчастіше, щоб дізнатися щось цікаве і незвичайне, досить прогулятися рідним містом і детально придивитися до його місць. У Дніпрі, раніше в Дніпропетровську, встановлено чотири пам’ятники Тарасу Шевченку, і кожен із них можна назвати унікальним у своєму роді.
Найвищий пам’ятник Шевченко в Україні та світі

Найприкметніший пам’ятник Шевченку розташований на Монастирському острові в Дніпрі, який є частиною міського парку Шевченка. Це візитна карта міста Дніпро.
З цим монументом пов'язана ціла історія з таємницями та історичними перипетіями.
Колись парк Шевченка називався Потьомкінським. Це було ще до революції 1917 року і в перші роки існування Дніпропетровська. Після перейменування радянською владою парку на більш слушну назву для пролетарського міста, тут за проєктом мав перебувати Тарас Григорович. Український поет, який не потрапив під ідеологічну заборону комуністів.
Згідно із задумом, Кобзар мав бути заввишки 2 метри, сидіти на кручі і дивитися на Дніпро. Начебто для нього готували постамент у дальньому кутку парку. Але не склалося і згадка про той пам’ятник залишилася лише в старій брошурі.
У 1930-х з’являється просте погруддя Шевченка. Його поставлять на Алеї письменників. Зараз її вже немає, бо її було знищено під час війни – місто зазнавало неймовірних артилерійських обстрілів. Сама гіпсова статуя теж згинула під час бомбардувань.
Після війни, коли місто відбудовувалося, дуже швидко впорядкували і парк Шевченка. Тут нарешті в 1949 році поставили нормальний пам’ятник Кобзареві.Це була велика статуя на гранітних брилах. Шевченко дивився на Дніпро, а постамент із глиб символізував кручі його улюбленого Дніпра. На цьому оглядовому майданчику фотографувалося багато городян і туристів. Сам герой сидів у глибоких роздумах і був наче живий, природніший і натуральніший за те, що поставлять згодом на острові поруч.
Цікаво, що спиною до Тараса Григоровича стояв сам Сталін. Тирана поставили обличчям до входу в парк посеред великої клумби – зустрічати відвідувачів.
Трохи пізніше, тоді ще Комсомольський, а зараз Монастирський острів стане частиною культурного місця. Сталіна приберуть після розвінчання культу його особи, а Шевченка задумають перенести на острів.
Ось тут і починається таємниця.
Ніхто не знає, чому ухвалили таке рішення, адже колишній пам’ятник чудово вписувався в парк і подобався багатьом його відвідувачам.
Покинутий постамент у парку Шевченко у Дніпрі
Новий пам’ятник відкривають 5 листопада 1959 року. Старий не стануть переносити – він не вписувався в проєкт і був занадто “живим”, “народним”. Було потрібно щось монументальне, знеособлене. Так і вийшло. Це була колосальна статуя на високому постаменті з граніту. Сам пам’ятник – майстерність ливарного мистецтва.
Скульптуру відлили і привезли на місце двома частинами, після чого зібрали. До 2011 року на постаменті зі зворотного боку була табличка з творцями. Та під час сучасної реконструкції вона зникла.
Тут є загадка. На штанах колоса помітні лампаси. Вони затерті й побічно підтверджують чутки про те, що цей пам’ятник призначався Сталіну. Вже дуже великих він був розмірів, що за рангом належало радянським вождям. Його готували до встановлення, а потім після знаменитої доповіді Хрущова перепрофілювали. Крім цього незрозуміло, навіщо радянському керівництву було необхідно встановлювати українського поета, якщо поруч уже був один? Поки що не знайшли документів, які б пояснювали всі моменти, а тому чутки та домисли ходитимуть і далі.
На штанях можна розрізнити затерті смуги – лампаси
У підсумку, старий пам’ятник відвезли на околицю, новий почав жити своїм життям. Шевченко на Монастирському острові виявиться найвищим пам’ятником поету в Україні та світі. Його висота з п’єдесталом 20 метрів, що на 1 метр вище за київського Шевченка.
У 2011 році її забрали на реконструкцію і повернули у 2014. Тоді статую довелося розділити на кілька частин і знову збирати на місці. Під час складання стався скандал – літери з вірша розмістили неправильно і їх довелося в оперативному режимі міняти.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Де в Україні йтиме сніг, а де пригріє до +16: прогноз погоди на 11 лютого у Дніпрі

В Україні погода у неділю, 11 лютого, буде хмарною. Йтиме дощ, а подекуди й мокрий сніг. Тож якщо плануєте виходити з дому, прихопіть з собою парасольку.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
На Півдні та в більшості центральних областей без істотних опадів. Тим часом на решті території України очікується невеличкий дощ, вночі на Півночі з мокрим снігом, на Сході – помірний мокрий сніг.
Окрім того, на більшій частині території вночі та вранці спостерігатиметься туман. Також у північних та східних областях на дорогах подекуди ожеледиця.
Вітер буде південний, південно-східний, 7 – 12 метрів на секунду. Вночі 1 – 6 тепла, на Закарпатті, півдні Одещини та в Криму 7 – 9 градусів. Тільки на Сході та Північному Сході близько 0.
Вдень у північних та східних областях 3 – 8 тепла, на решті території 7 – 12, на Закарпатті, Прикарпатті, Одещині та в Криму 11 – 16 тепла.
Температура в містах
Київ – +1…+3Ужгород – +12…+14Львів – +11…+13Івано-Франківськ – +12…+14Тернопіль – +10…+12Чернівці – +12…+14Хмельницький – +10…+12Луцьк – +9…+11Рівне – +9…+11Житомир – +6…+8Вінниця – +12…+14Одеса – +15…+17Миколаїв – +13…+14Херсон – +12…+14Сімферополь – +14…+16Кропивницький – +12…+14Черкаси – +10…+12Чернігів – +3…+5Суми – +3…+5Полтава – +5…+7Дніпро – +9…+11Запоріжжя – +11…+13Донецьк – +7…+9Луганськ – +1…+3Харків – +4…+6.
Прогноз погоди на 11 лютого у Дніпрі
У Дніпрі хмарна погода буде триматися до самого вечора. До полудня опадів не очікується. У другій половині дня можливий дрібний дощ, який до вечора повинен закінчитися.Народний прогноз погоди: У минулі часи цього дня наші пращури слухали ліс: якщо він шумів – чекали відлиги. Вважається, що з 3 до 11 лютого проходить сім морозних ранків, коли мороз особливо лютує. Погода цього дня часто бувала мінливою, тому про неї говорили: “і теплом приголубить, і морозом віддубасить”.

Джерело: 056.ua

Читати далі

Бракує важливого пункту: у ВР назвали “плюси” й “мінуси” оновленого законопроєкту про мобілізацію

Верховна Рада готується до голосування за новий законопроєкт щодо мобілізації, який був представлений наприкінці 2023 року, однак був відправлений на удосконалення Кабміном. Наразі документ знову подали до парламенту. Проєкт планують розглянути 6 лютого, але вже зараз в Оборонному комітеті ВР виокремили деякі “мінуси” та “плюси” закону.
“Мінуси” законопроєктуОдним із критикованих аспектів є відсутність у тексті норми про ротацію. Голова парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич вказав, що нова версія законопроєкту не містить визначень про терміни та умови ротації, необхідної для військовослужбовців. Депутат висловив припущення, що цей пункт може бути внесений під час внесення подальших поправок до документа.
Завітневич також висловив своє незадоволення пунктом про мобілізації засуджених, яку передбачає законопроєкт. Він зауважив, що в минулому такий підхід в СРСР призвів до проблеми “дідівщини”, коли колишні ув'язнені потрапляли до Збройних сил, і почалася внутрішньозбройна “самосудова” система. Завітневич відзначив, що і самі військові, здебільшого, проти цього положення.
“Плюси” законопроєктуПозитивними змінами у новому законопроєкті Завітневич вважає введення норми, яка забороняє мобілізацію осіб з інвалідністю під час воєнного стану. Також депутат висловив підтримку дозволу військовослужбовцям, які повернулися з полону, звільнятися за власним бажанням, і можливості демобілізації військових після 36 місяців служби.
Крім того, серед нововведень законопроєкту він виокремив норму, яка передбачає 90-денну відпустку зі збереженням грошового забезпечення для звільнених з полону військовослужбовців, які вирішили продовжувати службу.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

Учасників мітингу у Кам’янському змушували кричати, що їм не платили, та заплатили за це

Сьогодні, 10 лютого, біля міськради у Кам’янському відбулося чергове малочисельне дійство суботнього дня, яке, за задумом його організаторів, мало виглядати як мітинг з витребуванням грошей на ЗСУ. Але, як вже знає та бачить місто, весь цей двіж по факту виявився нічим іншим, ніж відпрацьовуванням грошей, влитих з метою хоч якось розхитати ситуацію у Кам’янському людьми Володимира Дубинського та Олександра Плахотніка.
Однак цьому не допомогло навіть запрошення Special Guest Star з Києва – творця бренду «Гроші на ЗСУ», відомої своєю специфічною діяльністю Марії Барабаш. Щоб не впасти обличчям у багнюку перед Марією, представникам Дубинських/Плахотніка знову довелося купляти людей, щоб аби як показати хоч якусь чисельність на мітингу.
Марія Барабаш не була оригінальною (хоч і малоймовірно, що не розуміла, що її франшизу використовують у брудних політичних цілях). Багато говорила популістських речей, проводячи порівняння розміру нашого міського бюджету та грошей, влитих у ЗСУ з нього (багато що при цьому замовчуючи).
В той час люди з угрупування Дубинських/Плахотніка, зокрема, поставлена керувати місцевою «Батьківщиною» Світлана Логінська та її подруги (схоже, що після розігріву оковитою) дозволяли собі нецензурну лайку у відношенні до журналістів та елементарний підкуп мітингувальників.
Доходило до абсурду: так, наприклад, людей, яких було запрошено на це дійство, командним тоном змушували кричати на камеру, що вони сюди прийшли не за гроші. Однак реальність виявилася дещо іншою – відмітингувавши і покричавши, що вони прийшли не за гроші, останні пішли отримувати за це гроші… І, так, знов 200 гривень.
Одну за таких груп нам вдалося виявити у міському парку. Інші зі своїми кураторами, схоже, розосередились по дворах. Вважаємо, що відео наочніше слів.
P.S. На жаль, сучасна українська політика дедалі частіше нагадує фарс, але наші люди вже давно досвідчені і вже ніхто навіть не звертає увагу на весь цей цирк.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

В Україні запустили цифровий реєстр санкцій: як отримати витяг

Ради національної безпеки та оборони України впровадила новий цифровий механізм для громадян – Державний реєстр санкцій, який надає можливість отримати безкоштовну інформацію про осіб та компанії, проти яких введені обмеження. За інформацією РНБО, до реєстру додали вже більше 17 тисяч фізичних та юридичних осіб, які перебувають під санкціями.
Переваги реєструЗа словами представників РНБО, реєстр є інформаційно-комунікаційною системою, яка забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, обробку та надання інформації про суб'єктів, які потрапили під санкції.
У реєстрі вже знаходиться інформація не лише про рішення РНБО, а й судові рішення про застосування обмежень. Оновлення на платформі проводитимуть оперативно, забезпечуючи громадськість актуальною інформацією.
Як скористатися реєстром санкційНа головній сторінці сайту реєстру розміщено розділ “Додаткові сервіси”, у якому можна вибрати “Витяг з реєстру”. Після вибору “Сформувати витяг” користувач може обрати фізичну чи юридичну особу та ввести необхідні дані.
Інформація про підсанкційну особу включає громадянство, дату народження, а в деяких випадках і податковий номер для фізичних осіб, а також перелік усіх актів щодо санкцій в хронологічному порядку.
Зазначається, що запуск Державного реєстру санкцій є кроком до забезпечення доступу до інформації та прозорості в рішеннях, пов'язаних із санкціями. Адже дані в реєстрі відкриті та загальнодоступні, за виключенням випадків, передбачених законом.

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі

У Кам’янському з життя пішов відомий журналіст

Сьогодні, 3 лютого, у Кам'янському пішов із життя талановитий і відомий у місті журналіст Станіслав Олександрович Дяченко. Йому було 56 років.
Станіслав довгий час очолював газету “Знамя Дзержинки”, після чого стояв біля витоків єдиного в місті радіо – “Радіо МіКомп”, також працював журналістом редакції “Відомості”. У 2015 році Дяченко перейшов на посаду видавця газети “Любиме місто ДЗ”.
Талановитий, світлий, інтелігентний, завжди своєчасний… Непоправна втрата для всього міста і спільноти місцевих журналістів.
Редакція “5692.com” висловлює співчуття всім близьким, рідними, знайомим і друзям, для кого Станіслав був частиною життя.
Прощання зі Станіславом Дяченком відбудеться 4 лютого о 12:00 у Храмі священномученика Кипріяна (на території 9 лікарні), похорон – о 13:00 на кладовищі на Соцмісті.
Вічна пам'ять!

Джерело: 5692.com.ua

Читати далі