21 січня 2024 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання поблизу Авдіївки Донецької області загинув старший сержант ЗСУ Ігор Бойко. Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліДень: 26.01.2024
Невдала спроба: у Криворізькому районі молодики намагались вкрасти дві автівки
Злочин стався вночі 24 січня у приватному секторі одного із селищ Криворізького району. До поліції звернулась жінка, яка повідомила, що на територію її домовладіння проникли невідомі і намагаються заволодіти автомобілями. Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліПроникав у оселі поки там нікого не було: у Нікополі повідомили про підозру серійному крадію
Вночі 7 січня підозрюваний проник до приватного будинку шляхом віджиму вікна. Звідти він викрав побутову техніку та електричний інструмент. Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліАтаки Нікопольщини не припиняються: безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на вечір 26 січня
Сьогодні, 26 січня, ворожі війська двічі обстріляли з артилерії Нікопольський район. Били по одному з сіл Марганецької громади. Випустили близько десятка снарядів. Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліМіноборони відсудило 1,5 млрд грн у “Львівського арсеналу” за провалений контракт
Північний апеляційний госпсуд підтвердив рішення суду першої інстанції про стягнення на користь Міноборони 1,5 млрд грн з компанії “Львівський арсенал” Юрія Збітнєва, яка провалила контракт на постачання мін для ЗСУ.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
“Рішення набрало законної сили та підлягає примусовому виконанню”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, у провадженні Господарського суду Києва є судова справа про додаткове стягнення на користь Міноборони 163,5 млн грн неустойки.
У рамках цієї справи накладено арешт на рахунки та інше рухоме та нерухоме майно, що належать фірмі “Львівський арсенал”.
“Зазначена ухвала вже пред’явлена до органів Державної виконавчої служби України до виконання”, – додали в міністерстві.
Нагадаємо:
Раніше УП повідомляла, що фірма “Львівський арсенал” отримала від Міноборони 1,4 мільярда гривень на поставку великої партії мінометних пострілів 120 мм і 82 мм, але давно прострочила контракт і не передала ЗСУ жодної міни.
Як писала УП, “Львівський арсенал” зареєстрований на вулиці Праці, 1 у Києві. І до осені 2022 року не фігурував серед крупних постачальників озброєнь.
Єдиний раз до цієї ситуації компанія з'являлась у публічному просторі, коли зірвала контракт із головним виробником стрілецької зброї для МВС, підприємством “Форт”, і кілька років судилась за 5 мільйонів гривень.
Засновник “Львівського арсеналу” – Юрій Збітнєв, який у 1990 році став одним із наймолодших депутатів Верховної Ради ще УРСР. Він також брав участь у створенні СДПУ(о), але пізніше пішов із неї.
Повідомлялось, що Міноборони уклало контракт з із маловідомою фірмою “Львівський арсенал” 11 листопада 2022 року. Через кілька днів після цього тодішній міністр оборони Олексій Резніков дав дозвіл на проведення передоплати за контрактом – майже 100% суми угоди.
Поставки мали розпочатись уже в грудні 2022 року і повністю закінчитись до кінця лютого 2023 року, але, як писала УП, станом на кінець липня жодної міни за передплаченим контрактом Міноборони не отримало.
Ошукали 14 людей: поліцейські Дніпра викрили двох працівниць пошти у махінаціях з грошима
Поштарки привласнили понад 61 тисячу гривень, отримані від клієнтів пошти. На рахунку підозрюваних – 14 ошуканих людей. Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліМВС офіційно дозволило брати в укриття тварин: які є умови
Власникам домашніх тварин в Україні дозволили брати в укриття під час повітряних тривог своїх улюбленців. Відповідний наказ видало Міністерство внутрішніх справ. Які зміни вступили в дію Ініціаторами таких зміни стали зоозахисні організації. Вони закликали скасувати норму, яка забороняла приводити тварин у захисні споруди. У грудні минулого року юристи UAnimals звернулися до керівництва МВС з проханням переглянути старий наказ, датований 2018 роком, і виключити з нього заборону. Зараз недопуск тварин в укриття офіційно вважається порушенням. Проте, є конкретні умови, які необхідно виконувати. Власники тварин повинні постійно наглядати за своїми улюбленцями, забезпечувати…
Читати даліНа заїзді на Амурський міст у Дніпрі зайнявся трамвай з пасажирами
Вчора вдень, 25 січня, близько 13:58, у Дніпрі сталася надзвичайна подія на заїзді на Амурський міст зі сторони лівого берега. Там на ходу загорівся трамвай маршруту №6 (Інститут мінеральних ресурсів – Старомостова площа). Більше новин на REPORTER.UA
Читати даліBloomberg: ЄС готується до припинення транзиту російського газу через Україну
Європейський союз не розраховує на продовження угоди щодо транзиту газу з РФ через Україну по завершенню договору наприкінці поточного року. Брюссель натомість аналізує потенційні сценарії з альтернативними поставками “блакитного палива” в Європу.
Про це повідомляє Bloomberg.
Обґрунтування виконавчої влади ЄС полягає в тому, що навіть країни, які найбільше залежать від російських поставок, включаючи Австрію та Словаччину, зможуть знайти альтернативні постачання в разі припинення транзиту газу через Україну, розповіли виданню обізнані з питанням джерела.
У публікації йдеться, що Європейська комісія провела попередній аналіз потенційних сценаріїв у результаті припинення транзитної угоди, включаючи моделювання пропускної здатності інших з'єднань, таких як “Турецький потік”, щоб допомогти компенсувати можливий дефіцит.
Таке питання буде обговорюватися з державами-членами ЄС в лютому, перш ніж офіційно буде презентовано план міністрам енергетики на зустрічі в Брюсселі 4 березня.
При цьому у матеріалі вказується, що можливі певні способи для країн і компаній, які мають контракти після 2024 року, забезпечити постачання газу через Україну.
Одним із варіантів називають постачання РФ газу до українського кордону, а потім укладання суб'єктом ЄС угоди з оператором транспортної системи України про транспортування “блакитного палива” газу до Австрії, Словаччини чи Чехії.
Україна заперечила готовність переглянути транзитну угоду по газу з РФ
Слід зауважити, що вчора джерело в урядi повідомило, шо наразі питання транзиту російського газу через Україну після 2024 року не розглядається. Але оскільки Україна хоче стати частиною європейської газової мережі, компанії країн ЄС самі можуть замовляти транзитні потужності української ГТС.
Також співрозмовник видання додав, що на нещодавній зустрічі глави уряду України Дениса Шмигаля з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо детально питання про транзит газу наступного року не розглядалося. Так, на запитання Фіцо “чи буде продовжено контракт?” Шмигаль заявив колезі, що чинний транзитний контракт із “Газпромом”, який закінчується цього року, не може бути продовжений.
Поставки газу в Європу
Країни Європи досі отримують російський газ через Україну по транзитному контракту та через Туреччину. У ЄС досить успішно знайшли заміну втраченим постачанням через Nord Stream.
Євросоюз заявляв, що блок повинен прагнути зменшити свою залежність від Москви у питанні газу. Так, РФ є другим за величиною постачальником зрідженого газу в Європу після США.
Газовий контракт між Україною та РФ
Нагадаємо, що поточну транзитну угоду між НАК “Нафтогаз України” та російським “Газпромом” було укладено наприкінці 2019 року терміном на 5 років. Незважаючи на широкомасштабну війну, Україна дозволяє російському газу проходити через свою територію до таких країн, як Австрія, Словаччина, Італія та Угорщина. Поточний обсяг транзиту становить 42 млн кубометрів на добу.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що шанси України та Росії домовитися про продовження контракту на транзит газу після 2024 року незначні.
При цьому Україна не планує продовжувати транзитний контракт із “Газпромом”, який закачується у грудні 2024 року.
Поліцейські Кам`янського затримали 36-річного чоловіка за вбивство знайомого
Під час конфлікту підозрюваний забив 47-річного чоловіка до смерті та намагався приховати свою причетність до злочину, надаючи правоохоронцям неправдиву інформацію. Більше новин на REPORTER.UA
Читати далі