Неймовірно потужна магнітна буря накриє Землю: скільки буде штормити

Сильна магнітна буря знову накрила Землю і в найближчі два дні досягне дуже високого рівня. У такі дні можливе погіршення самопочуття у багатьох людей на планеті, збої в роботі електротехніки й навіть полярні сяйва.

Які дні стануть дуже небезпечними, повідомляє РБК-Україна (проєкт Styler) із посиланням на Meteoagent.

Що таке магнітна буря

Магнітна чи сонячна буря – це процес, у якому сонячні спалахи походять від Сонця. Це потужні сплески – внутрішні реакції Сонця: викиди сонячної маси, спалахи лежить на поверхні та інші дії, у яких енергія розсіюється від Сонця у всіх напрямах, включаючи Землю.

Зіткнувшись із магнітосферою Землі, вони провокують геомагнітну активність. Енергія складається із заряджених частинок, таких як протони та електрони, які рухаються у просторі на дуже великих швидкостях.

Коли ці частинки досягають Землі, вони взаємодіють з нашим магнітним полем та атмосферою, що призводить до різних ефектів – полярні сяйва, перебої у роботі радіозв'язку, збої та порушення у роботі супутників, електромереж.

Коли буде магнітна буря

Дані супутникових систем NOAA, TESIS та наукових міжнародних систем метеорологічних лабораторій у всьому світі показують, що магнітна буря К-індексу 5 та К-індексу 6 накрила землю ще 25 вересня.

Однак 27 та 28 вересня геомагнітна ситуація стане гіршою, і фахівці прогнозують дуже потужну бурю. 27 вересня очікується підвищення до К-індексу 8, а 28 вересня – до К-індексу 7.

Ці показники відповідають дуже потужній бурі червоного рівня. Варто відзначити, що найвищий показник – це буря К-індексу 9.

Землю накриє потужна магнітна буря (скриншот)

Вплив магнітної бурі

Існує чимало досліджень вчених, які підтверджують дані про взаємозв'язок магнітних бур та самопочуття людини.

Найбільша небезпека від таких бур – для астронавтів, які знаходяться за межами захисного екрану земної атмосфери. Існує ризик впливу високого рівня радіації, що у рази підвищує ймовірність розвитку раку.

І хоча люди на Землі захищені екраном земної атмосфери й серед вченої спільноти немає єдиної думки про вплив бур на людину, саме в такі дні люди найчастіше скаржаться на такі симптоми:

Головні болі та мігрені
Загальне погіршення самопочуття та слабкість
Занепад сил та порушення концентрації
Проблеми з психологічним станом, роздратування, агресія та підвищення тривожності
У дні магнітних бур люди значно частіше звертаються за допомогою до медиків, зокрема до кардіологів.

Загальні рекомендації лікарів:

Повноцінний сон (не менше 7-9 годин на добу)

Нормальний режим дня

Повноцінне харчування та достатня кількість води

Прогулянки на свіжому повітрі

Зниження фізичних та психоемоційних навантажень

При погіршенні самопочуття чи загостренні хронічних захворювань – більше відпочивати та звернутися за консультацією до свого лікаря

До речі, ми раніше писали, що в небі над Україною зафіксували полярне сяйво.

А ще розповідали про те, які п'ять продуктів не варто їсти на ніч, якщо ви бажаєте виспатися.

Ще новини

Leave a Comment