У Повітряних силах пояснили, чому РФ активніше застосовує авіабомби

Російські війська мають великий запас авіаційних бомб. При цьому переробити їх на керовані ворогу дешевше і швидше, ніж виробляти ракети.
Про це говорить заява речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в ефірі телемарафону
За його словами, станом на сьогодні, росіяни можуть скидати свої плануючі авіабомби на відстані 50 і більше кілометрів, не доходячи до нашого кордону. Тож Україна має насамперед мати засоби, аби вражати літаки, які випускають ці бомби.
"Це нові виклики й загрози для нас. Як бачимо, в цій війні все більше і більше з’являється новітнього озброєння, яке починає активно застосовуватись. Це і дрони-камікадзе, і багато іншого. Що таке авіаційні бомби, ми вже добре бачили і в Ізюмі, і в Маріуполі", – зазначив Ігнат.

Він акцентував, коли Україна не мала потужної ППО, ворог застосовував бомби вільного падіння.
"Нині РФ змушена перейти на дальній радіус дії. І це нові виклики для нас. Адже бомби типу "ФАБ – 500" у росіян є в достатній кількості. Вони потребують мінімальної доробки, встановлення крил і системи навіть примітивної навігації, і таким чином стають плануючими. Це набагато дешевше для росіян, ніж виготовляти в умовах санкцій і застосовувати проти українців дуже коштовні ракети", – пояснив Ігнат.

Своєю чергою він наголосив, що ЗСУ теж використовують подібні бомби, але їх у нас не так багато.
"Потрібно ще налагодити їх випуск, але ми їх використовуємо. І хоча ці бомби меншої потужності, вони надзвичайно високоточні, тому їх ефективність в рази вища", – додав Ігнат.

Нагадаємо, що вночі 24 березня росіяни завдали ударів авіабомбами по Сумській області, випустивши їх із літаків Су-35.
Додамо, як повідомили в Defense Express, для ударів по Сумській області РФ використовувала свої аналоги американських плануючих бомб JDAM-ER.

Ще новини

Leave a Comment