Поліція заявляє, що розсекречує понад 500 негласних слідчих дій у справі Шеремета

Національна поліція України повідомляє про процес розсекречення матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, що триває у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, а також про проведення 32 судових експертиз. Як повідомляє пресслужба поліції, про це 26 лютого сказали представники групи слідчих, які здійснюють досудове розслідування.

Водночас у поліції скаржаться, що підозрювані у справі «відмовляють органу досудового розслідування в участі у таких слідчих діях».

«Насамперед йдеться про відмову Яни Дугарь від дачі показів у ході допиту як підозрюваної і проведення низки експертиз: почеркознавчої, судово-психіатричної», – заявили в поліції.

Учасники зібралися біля будівлі ОП з гаслами «Аваков – чорт» та «Геть Аваковірус»


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

«Аваков боїться плакатів»: активісти під ОП вимагали відставки голови МВС

Також, як йдеться в повідомленні, Андрій Антоненко відмовився від проведення слідчого експерименту та надання показань під час допиту, а Юлія Кузьменко – від проходження судово-медичної та габітоскопічної експертиз, а і Антоненко, і Кузьменко відмовилися від одночасного допиту.

Слідчі кажуть, що всі троє підозрюваних відмовилися від проходження перевірки на поліграфі, хоча раніше Дугарь брала участь у такому дослідженні, ініційованому стороною захисту, а Кузьменко давала згоду на його проведення.

Захист Яни Дугарь каже, що вона принаймні на 10 сантиметрів вища за «розвідницю» на відео, а МВС заявляють, що це нічого не означає


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Слідство, суд, підозри, акції. Що зараз відбувається у справі Шеремета

Від моменту затримання 12 грудня минулого року фігуранти справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрій Антоненко та Юлія Кузьменко перебувають під вартою, а ще одна підозрювана – Яна Дугарь – під нічним домашнім арештом. Наприкінці січня генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що слідству у цій справі не вистачає доказів для того, аби передати до суду обвинувальний акт, а президент Володимир Зеленський застеріг, що якщо слідчі помилилися, то мусять «як мінімум, вибачитись».

Журналіст «Української правди» Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Нині серед підозрюваних у причетності до його вбивства – сержант Сил спеціальних операцій Андрій Антоненко (Riffmaster), військовий медик Яна Дугарь та волонтер Юлія Кузьменко. За даними МВС, також подружжя Грищенків – Інна та Владислав – «становлять оперативний інтерес для слідства у справі Шеремета».

Другие новости

Leave a Comment