Білий дім готує запит на додаткове фінансування через розширення спалаху Еболи в ДР Конго та Уганді. Гроші хочуть спрямувати на гуманітарне реагування, лабораторії, спостереження за хворобою та евакуацію американців. Адміністрація президента США Дональда Трампа планує попросити у Конгресу понад $1,4 млрд на боротьбу зі зростаючим спалахом Еболи.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника адміністрації. Запит мають включити до ширшого пакету додаткового фінансування. Йдеться не про вже виділені гроші, а про суму, яку Білий дім має намір запросити у американських законодавців.
За даними Reuters, близько $800 млн пропонується спрямувати на гуманітарне реагування. Ці кошти мають покрити створення карантинного центру в Кенії для американців, які могли контактувати з вірусом, а також закупівлю матеріалів, лікування, відстеження контактів, регіональну логістичну мережу та заходи інфекційного контролю. Ще $500 млн адміністрація хоче отримати на глобальну санітарну безпеку.
Ці гроші, як очікується, підуть на епідеміологічний нагляд, лабораторні потужності, координацію між країнами та можливу співпрацю з міжнародними організаціями та приватним сектором. Додатково близько $90 млн можуть спрямувати на дипломатичні завдання, включаючи евакуацію та транспортування громадян США з вірусом до медичних закладів. Спалах Еболи торкнувся Демократичної Республіки Конго та Уганди.
Раніше CDC повідомляв, що виділяє $107 млн екстреного фінансування для реагування на ситуацію в цих країнах. За даними американських чиновників, йдеться про один із найбільших спалахів Еболи за всю історію спостережень. Ситуація стала політично чутливою для адміністрації Трампа через попередні скорочення зовнішньої допомоги та глобальних медичних програм.
Критики стверджують, що ослаблення міжнародної інфраструктури охорони здоров'я могло ускладнити раннє виявлення та стримування спалаху. При цьому спалахи небезпечних інфекцій залишаються глобальним ризиком, який може швидко вплинути на авіасполучення, міграційні обмеження, гуманітарні операції та роботу міжнародних організацій. Тому реакція США має значення не лише для Африки, а й для всієї системи глобальної безпеки.
