Після резонансної події у Києві знову заговорили про право громадян на зброю. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко прямо заявив, що підтримує ідею дати людям більше можливостей для самозахисту.
За його словами, українці мають отримати право на збройний самозахист. І це, як він підкреслює, не просто теорія – країна вже мала подібний досвід на початку повномасштабної війни, коли цивільним видавали зброю для спротиву.
Чому ця тема знову актуальна
Поштовхом стала стрілянина у столиці. Саме після цього випадку дискусія різко активізувалася.
Вважаю, що люди мають отримати право на збройний самозахист, – зазначив міністр,
натякаючи, що безпекові виклики нікуди не зникли.
І, якщо подумати, це питання вже давно "висить у повітрі". Просто зараз воно знову повернулося в центр уваги.
Що планують у МВС
У найближчий час, як кажуть у відомстві, почнуться обговорення. Причому не кулуарні.
До процесу хочуть залучити:
- народних депутатів;
- представників громадськості;
- журналістів;
- ветеранів.
Ідея – допрацювати фінальну версію законопроєкту про цивільну зброю. Тобто не просто поговорити, а підготувати документ, який можна буде винести на розгляд.
Питання до системи контролю
Окремо міністр згадав про стан нападника. За його словами, поведінка людини викликала питання щодо психічного здоров’я.
І тут виникає логічний момент: як саме ця людина отримала медичні довідки для дозволу на зброю. Це зараз перевіряють.
Водночас у МВС підкреслюють – масових перевірок власників зброї не планують.
Реакція на дії поліцейських
Ще одна тема, яка викликала резонанс – поведінка двох поліцейських на місці події. Вони, за повідомленнями, залишили позицію, коли ситуація загострилася.
Клименко закликав не робити узагальнень.
Не зовсім коректно робити узагальнення щодо всієї поліції лише за діями двох працівників, – пояснив він.
При цьому міністр наголосив, що інші підрозділи, зокрема спецпідрозділ КОРД, діяли швидко і професійно.
Що вже дозволено зараз
Цікаво, що певні кроки у цьому напрямку вже зроблені раніше.
Ще у 2024 році в Україні дозволили цивільним декларувати знайдену зброю і використовувати її для відсічі агресії під час воєнного стану. Але є умови:
- про знахідку потрібно повідомити поліцію протягом 24 годин;
- задекларувати можна не всі види зброї;
- необхідно відповідати вимогам законодавства.
Тобто механізм уже існує, але він обмежений.
Джерело: 5692.com.ua
