Альтернативне використання оцту в побуті: 7 незвичайних способів, які здивують навіть досвідчених господинь

Оцет широко використовується не тільки в кулінарії, а й у побуті, зокрема для чищення і прибирання. Проте далеко не всі знають повний спектр властивостей цієї рідини, тому безліч дивовижних застосувань часто залишаються поза увагою.

Про сім найкращих альтернативних способів його використання розповів UAportal.

Захист саду і городу

Оцет – один з найкращих засобів, щоб попередити небажані візити котів у сад, які полюбляють справляти свої потреби біля плодових рослин і квітів. Запах оцту відлякає їх, якщо розчином обробити ділянки навколо клумб і грядок.

Усунення гикавки

Багатьом допомагає позбутися надокучливої гикавки такий спосіб: розчинити чайну ложку яблучного оцту в склянці води і випити.

Видалення клею

Якщо потрібно видалити клей чи липкі сліди від нього з якихось предметів, також може допомогти оцет. Потрібно обробити розчином забруднену ділянку і потерти губкою або щіткою.

Дезінфекція

Оцет чудово справляється з шкідливими бактеріями, які можуть залишатися на поверхні фруктів та овочів навіть після миття. Для цього потрібно розвести оцет з водою у пропорції 1:3, перелити розчин в розпилювач та обробити плоди.

Виведення плям

Оцет допомагає вивести стійкі плями, зокрема на килимі. Слід розпилити водно-оцтовий розчин на забруднену ділянку і ретельно почистити поверхню.

Збереження свіжості квітів

Щоб букет зрізаних квітів довше вас радував, слід додати до води у вазі краплю оцту і половину столової ложки цукру. Це допоможе подовжити життєздатність рослин.

Миття вікон

Замість дорогих і токсичних засобів для миття вікон краще скористатись оцтом. Необхідно змішати дві столові ложки оцту з 3,5 літрами води і перелити розчин у розпилювач. Рясно нанести на вікна і ретельно вимити. Завдяки цьому засобу вікна заблищать, і на них не залишиться розводів.

Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment