Грошові виплати від ООН збільшено майже до 4 тисяч гривень: хто з українців може отримати допомогу

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підвищило суму виплат для українських родин. Тепер кожен член родини може отримувати щомісяця 3600 гривень. Попередній розмір допомоги ВПО та іншим категоріям українців від міжнародної організації становив 2200 грн, пише Today.ua.

Підвищені виплати від ООН виплачуються протягом трьох місяців. Крім того, на кожного члена домогосподарства нараховують додаткову допомогу у розмірі 2220 грн для підготовки до зимового періоду для громадян, які подавали заявки до 1 вересня.

Громадяни, які зареєструвались з 1 жовтня, отримають виплати 3600 грн на кожного члена господарства на три місяці, а також допомогу для підготовки до зимового сезону.

Хто може претендувати на виплати від ООН

Організація надає допомогу українським сім'ям, які підпадають під категорію соціально вразливих верств. Зокрема, це внутрішньо переміщені особи. Також допомога надається громадянам, які мешкають на прифронтових територіях і постраждали через військові дії, а також українцям, які повернулися на своє постійне місце проживання.

Важлива умова для оформлення допомоги – середньомісячний дохід на одного члена родини не має бути вище 5400 гривень.

ООН відносить до вразливих категорій наступні сім'ї:

  • ті, де виховуються прийомні діти;
  • де хтось з сім'ї має особливі потреби (особи з інвалідністю, з хронічними захворюваннями);
  • одинокі матері чи батьки, які мають неповнолітніх дітей або здійснюють догляд за людьми похилого віку (старше 55 років);
  • які складаються з осіб віком від 55 років і при цьому є годувальниками;
  • прийомні сім'ї, які займаються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.

Статус сімей, що претендують на допомогу, має бути документально підтвердженим.

Допомога оформлюється та виплачується тільки один раз. Тому заявки від осіб, які вже отримували ці виплати або допомогу від інших організацій, не будуть розглядатися.

Претенденти на допомогу від ООН мають пройти співбесіду з партнером УВКБ ООН "Право на Захист" у центрах збору даних. Це необхідно для визначення, чи дійсно вони відповідають критеріям уразливості. Далі у разі схвалення осіб включають до списку отримувачів грошових виплат.

Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment