У МВС звернулися до всіх українських водіїв: що необхідно терміново перевірити, щоб не бути оштрафованим

Українським водіям нагадали про правила безпечного водіння, які передбачають наявність важливої ​​речі в автомобілі – аптечки. Відповідне повідомлення опублікували на офіційній сторінці Головного сервісного центру МВС у Facebook, повідомляє Знай.ua.

Представники МВС закликають водіїв перевірити наявність автомобільної аптечки та впевнитися, що вона укомплектована всім необхідним. Насамперед це може врятувати життя в разі ДТП, а також вберегти від зайвих витрат, адже за відсутність цієї речі передбачені штрафи.

"А ви давно перевіряли комплектацію своєї автомобільної аптечки? У Тиждень Безпеки Дорожнього Руху нагадуємо про це. Від нашого ставлення до безпеки, знання основ домедичної допомоги та культури донорства крові може залежати чиєсь життя", – зазначили в МВС.

Які штрафи за відсутність аптечки в авто

Якщо водій користується транспортним засобом і не має при собі аптечки, це вважається порушенням правил дорожнього руху. Зазвичай таке порушення кваліфікується поліцейськими як порушення ч.1 ст. 121 КУпАП – керування транспортним засобом з технічною несправністю, що заборонено для експлуатації.

Проте є одне виключення: відсутність аптечки у приватному авто, не призначеному для пасажирських перевезень, має лише попереджувальний характер. Законодавством не передбачена окрема відповідальність за керування таким транспортним засобом без аптечки.

Якщо ж транспорт використовується для перевезення людей, то за відсутність аптечки водія можуть оштрафувати на 680 гривень. У разі повторного порушення водія можуть позбавити прав на 3-6 місяців або застосувати адмінарешт на 5-10 днів.

Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment