Українці мають укласти нові договори та оплачувати ще одну платіжку за газ: про яку послугу йдеться

З січня 2020 року українці сплачують окремо за послуги постачання і доставки газу. Тепер з нових тарифів облгазів на доставку газу виключили плату за технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.
Щоб отримувати цю послугу, українці мають укладати додатковий договір із сертифікованою організацією і сплачувати її вартість. Фактично це означає, що з'явиться третя платіжка за газ.
Що входить у поняття технічного обслуговування та як укласти відповідний договір, розповіли експерти ГазПравди.
Повідомляється, що раніше плата за техобслуговування (ТО) внутрішньобудинкових систем газопостачання входила в єдиний платіж за газ. Цю послугу здійснювати облгази в житлових будинках їх абонентів на періодичній основі. Нововведення передбачає перекладання відповідальності за це на власників, а саме:

у багатоквартирних будинках – на співвласників багатоповерхівки (відповідальність за мережі спільної власності в зоні загального використання);
у приватних житлових будинках та безпосередньо в квартирах – на їх господарів.

Тобто тепер побутові споживачі самі відповідатимуть за утримання в належному стані внутрішніх газових мереж, котлів, газових бойлерів, колонок, справності вентиляції у приміщенні.
Для цього власники мають обрати організацію, яка на договірних умовах та на платній основі буде здійснювати роботи з ТО внутрішньобудинкових мереж. Зокрема, це може бути місцевий облгаз.

"Таким чином, власник розуміє, за що саме він буде сплачувати кошти та контролює дотримання виконання договірних зобов’язань виконавця ТО. Адже належна робота газових комунікацій є запорукою безпеки життєдіяльності усіх мешканців домогосподарства. У випадках виявлення порушень – власник може скаржитись на недобросовісне підприємство у відповідні інстанції", – зазначають експерти.

При цьому, якщо технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у будинку не будуть забезпечені, розподіл природного газу припиняється.
Наразі типовий договір на ТО для багатоквартирних будинків, як і граничні тарифи, ще не затверджені НКРЕКП. Але уже визначений перелік робіт, що передбачатиме послуга, та їх періодичність.
Тож після укладання договору буде здійснюватися:

раз на рік – візуальний огляд газопроводів, перевірка вільного доступу до них, стану пофарбування і кріплень газопроводу, наявності футлярів в місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку, стану ущільнення міжтрубного простору, очищення його від бруду та відновлення його за необхідністю;
раз на 6 місяців, до початку та після закінчення опалювального сезону, – перевірка у багатоквартирних будинках на герметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання приладовим методом або мильною емульсією з усуненням виявлених витоків газу (у приватних будинках та квартирах – раз на рік);
щороку, одночасно з техоглядом газового обладнання – перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах;
раз на рік – перевірка працездатності запірних пристроїв, установлених на газопроводах, їх очищення від залишків корозії й мастила;
не рідше одного разу на рік – перевірка належної роботи стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень.
Джерело: 5692.com.ua

Ще новини

Leave a Comment