У двох регіонах можуть запровадити графіки відключень – “Укренерго” (Оновлено)

У Хмельницькій та Одеській областях можуть застосувати графіки аварійних відключень електроенергії через зростання споживання.
Про це повідомили в компанії “Укренерго”.
“Із зростанням споживання можливе застосування обмеження на Одещині та Хмельниччині. На Криворіжжі відключення не прогнозуються”, – йдеться в повідомленні.

Наразі графіки відключень лише Харківській області.
Протягом доби планується імпортувати електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови. Загальний обсяг імпорту – 13087 МВТ*год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 494 МВт.

Читати далі

Африканська країна стала “найбільшим” постачальником запчастин для літаків у РФ – ЗМІ

Згідно з даними російської митниці, у 2023 році Габон несподівано став найбільшим постачальником запчастин для російських літаків. Про це пише The Moscow Times.
Габонська компанія Ter Assala Parts нібито експортувала у РФ запчастин на суму майже 1,5 мільярда доларів, що перевищує половину річного бюджету Габону. Ця компанія не значиться в Торговому реєстрі Габону, а за адресою її реєстрації в Лібревілі знаходиться житловий будинок. Експерти вважають, що така ситуація може бути результатом шахрайства.

Економіст Ігор Липсиц вважає, що в цій схемі можуть бути залучені високопоставлені чиновники з обох країн. Він припускає, що уряд Габону може покривати цю діяльність, а російський уряд дав на це “карт-бланш”.
Ter Assala Parts постачала до Росії запчастини для Boeing та Airbus, включаючи кисневі маски, шайби, труби, болти, гайки, кронштейни, регулятори подачі палива, б/у комп'ютери та системи попередження.
З Габону також було ввезено 15 вживаних двигунів для Boeing-737 та Airbus A320/A321 на суму понад 58 мільйонів доларів.
Покупцями авіаційних запчастин у Ter Assala Parts у російських митних деклараціях значаться ТОВ “Об'єднання постачальників” (1,2 млрд доларів), ТОВ “Квантум” (понад 176 млн доларів) і ТОВ “Протектор” (понад 48 млн доларів).

Читати далі

До України приїхала глава нижньої палати парламенту Франції

Очільниця Національної асамблеї Франції Яель Браун-Піве повідомила про прибуття в Україну разом із французькою делегацією у четвер.
Браун-Піве розповіла у своєму Twitter (Х), що мета візиту – підтвердити підтримку українського народу.

“Приємне прибуття в Україну разом із Валері Рабо, Томасом Гасільюдом і Бенжаменом Хаддадом, щоб підтвердити підтримку Національною Асамблеєю українського народу”, – зауважила вона.

Bien arrivée en #Ukraine avec @valerie_rabault @tgassilloud et @benjaminhaddad pour réaffirmer le soutien de la représentation nationale au peuple ukrainien.Merci cher @r_stefanchuk pour votre accueil chaleureux ! #diplomatieparlementaire pic.twitter.com/pny76LiWap— Yaël Braun-Pivet (@YaelBRAUNPIVET) March 28, 2024
Нагадаємо, Національна асамблея – нижня палати парламенту Франції – 12 березня проголосувала за схвалення доповіді прем'єра щодо стратегії підтримки України та укладеної двосторонньої безпекової угоди.

Читати далі

Почав курсувати потяг Прага-Чоп: яка вартість квитків

Із 28 березня розпочав курсувати новий міжнародний потяг між Прагою та Чопом. Поїзд також курсує через словацьке місто Кошице.
Про це повідомляє “Укрзалізниця”.
В українському залізничному операторі зазначили, що спеціально під запуск нового міжнародного сполучення запустили новий внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород, розклад руху якого підлаштований для комфортної пересадки на рейс до Праги.

Вартість квитків до/з Праги залежить від дня поїздки й у середньому становить близько 1060 грн за сидяче місце або 1700 грн за спальне місце. Придбати їх можна на сайті чеського перевізника RegioJet, у співпраці з яким запустили потяг.
У чеському поїзді доступні жіночі купе, асортимент страв та напоїв з бортового меню, зокрема сніданки.
Час поїздки між Прагою і Чопом складатиме близько 13 годин, відправлення з Праги щодня о 21:52, прибуття до Чопа о 10:35. У зворотному напрямку відправлення з Чопа щодня о 17:35, прибуття до Праги о 05:57.
Прикордонний та митний контроль на українській стороні здійснюватиметься в міжнародному терміналі залізничного вокзалу станції Чоп, на словацькій стороні – у вагонах поїздів під час стоянки поїзда на прикордонній станції Чієрна-над-Тісоу, при цьому пасажирам не потрібно виходити з вагонів.

Читати далі

Наслiдки обстрілів на Дніпропетровщині: одна людина загинула, ще троє отримали поранення

Близько 14:00 години від уламків російських снарядів поблизу свого будинку загинув 55-річний чоловік. Також в місті під час скиду дрону постраждала 49-річна жінка – їй надано необхідну медичну допомогу.

Читати далі

Розтратив майже 800 тис. грн на закупівлі будматеріалу для ліквідації наслідків ворожих обстрілів: у Запоріжжі судитимуть директора комунального підприємства

За даними слідства, за рішенням органу місцевого самоврядування одному з комунальних підприємств було доручено створення запасу будівельних та інших матеріалів для ліквідації наслідків можливих руйнувань через ведення воєнних дій, а також для забезпечення життєдіяльності Запоріжжя.

Читати далі

У Міненерго пояснили, чи будуть підвищувати тарифи на електроенергію

Міністерство енергетики України на цей момент не розглядає питання про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі телемарафону.
Він зазначив, що тарифи на електроенергію минулого року підвищували як наслідок масштабних атак РФ на енергетику.

“Без цього рішення ми б не відновили нашу енергетику і не пройшли б зиму так, як ми її пройшли, – спокійно, стабільно і без відключень”, – заявив Галущенко.

Однак зараз, за його словами, говорити про підвищення зарано.
“Ми ще не розуміємо масштабів пошкоджень (після останньої масованої атаки, – ред.), не здійснено повної оцінки збитків і не зрозуміло, які гроші потрібні на відбудову. Тому наразі немає жодних проєктів або напрацювань щодо зміни тарифів”, – додав Галущенко.

Повітряні удари РФ по Україні
Війська РФ практично щодня завдають ударів по Україні. Окупанти активно застосовують “Шахеди”, а також останнім часом все частіше вдаються до масованих ракетних ударів по Україні.
Зокрема, 21 березня після понад місячної перерви країна-агресор завдала масованого ракетного удару по Україні, що призвело до руйнувань у Києві.
Вже наступного дня, 22 березня Росія здійснила наймасштабнішу атаку на енергетику України за весь час війни. Тоді під удар, зокрема, потрапила ДніпроГЕС у Запоріжжі. А в Харкові з того часу досі складна ситуація з електроенергією.

Читати далі

Українських біженців у Польщі очікують зміни у допомозі

У Польщі уряд готує зміни до закону про допомогу біженцям з України, що діє з початку війни. Планується скасувати систему фінансування харчування та проживання у гостьових будинках до десяти осіб. Посилаючись на місцеві ЗМІ.
Зазначається, що 29 березня буде представлено проєкт змін до закону. Його основні положення були представлені на конференції з питань житлової ситуації біженців з України.
Ключовою зміною стане скасування норми, яка передбачає фінансування харчування та проживання українців у 40 злотих на день (400 гривень) у невеликих приватних центрах місткістю до десяти осіб.
Уряд оплачуватиме перебування українця лише у тих місцях, які мають домовленості з воєводою та тим самим перебувають під контролем держави.
Нині у центрах колективного розміщення проживає 39 937 осіб, тобто 4,2%. біженців у Польщі.
За словами заступника міністра внутрішніх справ, який відповідає за міграційну політику, Мацея Душчика, більшість із них не зможе впоратися без підтримки.

“Ми розглядаємо питання про часткову оплату, тому що виникла проблема, що належне за спеціальним законом громадянину України, не застосовується до громадянина Польщі. Ми маємо це збалансувати. Річ у тім, що держава допомагає, наприклад, українській біженці з дітьми, даючи їй житло та їжу, але не гарантує такого захисту польській матері”, – зазначив він.

Також з наступного року запроваджується дозвіл на тимчасове проживання для біженців з України (воно надається на три роки). В даний час спеціальний закон автоматично поширюється на всіх, хто має PESEL UKR – документ, що дає можливість перебування в Польщі терміном на 18 місяців з можливістю виїхати з країни на строк до 30 днів. У громадянина України буде вибір, але якщо він вирішить залишитися тимчасово, йому доведеться заповнити спеціальну заяву в комуні, пройти процедуру перевірки в органах внутрішньої безпеки, прикордонної служби та поліції та здати відбитки пальців.
Як уряд справлятиметься з величезною кількістю українських дітей, які не відвідують школу, поки не відомо.
Міністр заявив, що рішення польського уряду необхідно узгоджувати з українською державою (такі переговори продовжуються). Наразі спеціальний закон дозволяє онлайн-навчання як в Україні, так і в польських школах.
“За системою PESEL UKR у нас 380 тисяч дітей шкільного віку, а 210 тисяч осіб отримують допомогу 800+. Діти. Скільки їх насправді у Польщі? Ми не знаємо”, – зазначив Душчик.

Читати далі