Виробництво бензину в РФ впало на понад 7% – Росстат

Після серії ударів по російськім нафтопереробним заводам, що паралізували роботу великих підприємств “Роснефти” і “Лукойлу”, випуск автомобільного бензину в країні впав на 7,4%.
Згідно з даними Росстату, за тиждень, який завершився 24 березня, випуск автомобільного бензину в країні впав на 7,4% і становив 754,6 тис. тонн.

“Тижнем раніше в Росії було вироблено 815,3 тис. тонн бензину, за тиждень з 4 по 10 березня – 838,9 тис. тонн. Таким чином, за три тижні економіка втратила 10,1% виробництва бензину. Випуск дизельного пального за той самий період просів на 3,9%, до 1,648 млн тонн”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, загрозу дефіциту палива Росія почала переговори з Білоруссю про імпорт бензину. Загалом наразі простоюють 14% потужностей первинної переробки нафти на російських НПЗ, з них майже 10% припадає на заводи, які виробляють автобензин і дизпаливо для внутрішнього ринку.
Нагадаємо, Сполучені Штати Америки попросили Україну припинити атаки на російські нафтопереробні заводи, бо це, мовляв, може підвищити світові ціни на нафту і спровокувати “помсту” з боку Росії.
Унаслідок ударів українських безпілотників по російських НПЗ близько 600 тисяч барелів щоденних нафтопереробних потужностей Росії було виведено з ладу.

Читати далі

ДТЕК будуватиме систему накопичення енергії у Польщі

Компанія Групи ДТЕК Ріната Ахметова долучилась до майбутнього будівництва першого в Польщі значного проекту з систем зберігання електроенергії. Про це поінформувала пресслужба компанії.
27 березня дочірня компанія ДТЕК – DRI – підписала угоду про купівлю акцій спеціальної проектної компанії, створеної польською компанією Columbus Energy, що дасть їй право на будівництво систем зберігання електроенергії потужністю 133 МВт на півдні Польщі за умови отримання необхідних дозволів.
В 2022 році проєкт отримав підтримку польського ринку потужності з 2027 року на 17 років.
Метою проєкту, як вказується на сайті ДТЕК, є створення загальноєвропейської енергетичної системи, покликаної об’єднати Україну та ЄС. У компанії додали, що ця угода є ключовим елементом плану ДТЕК з інтеграції українського енергетичного ринку до глобального ринку ЄС.
“Поглиблення співпраці з енергосистемою Польщі дасть можливість Україні в умовах енергодефіциту розраховувати на поставки електроенергії з ЄС, особливо в умовах енергетичного терору Росії”, – йдеться в повідомленні.

“Це важливий тестовий проєкт для Центральної та Східної Європи, який продемонструє, як можна успішно впроваджувати системи зберігання електроенергії. Ми укріплюємо партнерство з країнами ЄС, і цей проєкт є важливим кроком на шляху до інтеграції енергосистем України та Польщі”, – зазначив гендиректор ДТЕК Максим Тімченко.

Системи зберігання електроенергії є ключовою технологією для прискорення декарбонізації шляхом впровадження ВДЕ, зберігаючи при цьому гнучкість енергосистеми.
DRI планує фіналізувати угоду з Columbus Energy протягом найближчих місяців і розпочати будівництво на майданчику в 4 кварталі 2024 року. Завершити будівництво і ввести об'єкт в експлуатацію планують на початку 2026 року.

Читати далі

Виплати ВПО: уряд розширив перелік переселенців, яким продовжили допомогу

Першочергово виплати були продовжені для людей, які не мають можливості працювати, доглядають дітей або важко хворих чи осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи.

Читати далі

Курс валют НБУ на 28 березня

Курс основних валют, встановлений Національним банком України у четвер, 28 березня 2024 року
Курс долара порівняно з 27 березня знизився до позначки 39.2273 за 1 долар.
Євро подешевшав на 25 коп. до 42.4420 за 1 євро.
Фунт стерлінгів подешевшав на 22 коп. до 49.5049 за 1 фунт стерлінгів.
Курс швейцарського франка знизився на 28 коп. до 43.2662 за 1 швейцарський франк.
Курс польського злотого знизився до рівня 9.8329 за 1 польський злотий.

Валюта
Повна назва
Курс

USD
Долар
39.227 300

EUR
Євро
42,442 000

GBP
Фунт стерлінгів
49.504 900

CHF
Швейцарський франк
43.266 200

PLN
Польський злотий
9.832 900

Національний банк України встановлює курс з 15.00 до 16.00, курс починає діяти з наступного дня. Також о 12:00 НБУ публікує довідкове значення курсу, яке служить орієнтиром чого очікувати о 15:00. У вихідні та святкові дні діють курси останнього робочого дня.
Національний банк продовжує щодня працювати над підтримкою стабільності гривні, проводячи валютні інтервенції, і не допускає значних коливань курсу валют.

Читати далі

Без батька залишились троє дітей: захищаючи Україну загинув Пилип Гумін з Жовтих Вод

19 березня 2024 року, захищаючи свободу та незалежність України, під час виконання бойового завдання загинув багатодітний батько з Дніпропетровщини Пилип Гумін.

Читати далі

Збував наркотики на території прифронтового Оріхова: запорізькі поліцейські затримали 57-річного наркоділка

Правоохоронці задокументували його злочинну діяльність та затримали на гарячому. За вчинене порушнику загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Читати далі

На тимчасовій зупинці у Павлограді спалахнув мікроавтобус: подробиці від надзвичайників

Сьогодні вранці, 27 березня, близько 11:41, до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про займання автомобіля на вулиці Підгірна міста Павлоград.

Читати далі

Шмигаль доручив почати будівництво нового водогону до Миколаєва

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив невідкладно розпочати проєктування і будівництво водогону для забезпечення Миколаєва питною водою.
Про це Шмигаль повідомив у Telegram за результатами за участю профільних міністрів та керівництва Миколаєва.
“Внаслідок постійних російських обстрілів на початку повномасштабного вторгнення та підриву росією Каховської ГЕС у Миколаєві виникла проблема з водопостачанням. Для її розв’язання уряд загалом виділив уже понад 1,3 млрд грн. Забезпечено подачу технічної води”, – написав прем'єр.

За його словами, аби люди отримали доступ до питної води, розроблюється комплексне рішення, яке включає будівництво нового водогону.

“Було дано завдання підготувати відповідний проєкт у короткі терміни. Сьогодні під час наради розглянули пропозиції та визначили можливі джерела залучення коштів.
За результатами наради доручив забезпечити безперебійну подачу технічної води до Миколаєва протягом цього року, а також невідкладно розпочати проєктування і будівництво нового водогону для забезпечення міста питною водою”, – резюмував Шмигаль.

До великої війни Миколаїв отримував воду з Дніпра. Проблема з водопостачанням у місті виникла внаслідок постійних обстрілів РФ на початку повномасштабного вторгнення та підриву Росією Каховської ГЕС.
“Зараз місто качає воду з річок, які течуть поряд. Ця вода має підвищений рівень солі через близькість до Чорного моря. Прісну воду потрібно набирати на вулиці зі свердловин чи точок опріснення”, – пише liga.net.

Раніше міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що відновити постачання питної води у Миколаєві планують до кінця року.
Нагадуємо:
Кабінет Міністрів виділив ще 5,149 мільярда гривень Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури на будівництво магістральних водогонів у зв'язку зі знищенням Каховської ГЕС.
У лютому повідомлялось, що магістральний водогін на Дніпропетровщині, який має забезпечити водопостачання для міст, які постраждали унаслідок підриву Каховської ГЕС, вже на фінальній стадії готовності.
Фактично одразу після підриву росіянами Каховської ГЕС розпочались підготовчі роботи з будівництва магістральних водогонів.
Магістральні водогони для областей, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС, коштуватимуть не менше 13,5 мільярда гривень.

Читати далі